מאמרים ופרסומים

שיוך דירות - אפשר להתקדם


 

כמאה קיבוצים החליטו במהלך 15 השנים האחרונות על יום קובע לשיוך הדירות ורובם תקועים ולא זזו תזוזה של ממש . בכולם קמו וועדות וצוותי שיוך דירות וצוותים אלה גוררים רגליים ולא מתקדמים לשיוך.

 

ברבים מהקיבוצים הוכנסו מנהלי עסקים ויושבי ראש בעלי מוניטין מתוך תקווה שהם יקדמו את תהליכי שיוך הדירות והקרקע. ומה יצא ? לבד משכרם הגבוה והשקעת שנים בברברת, בהבאת תקנונים לאספות לא קרה בהם דבר. נאדה!

 

במהלך 15 השנים האלה הלך לעולמו דור שלם של חברים. כאלה שהיו בין החיים ביום הקובע לשיוך הדירות , אלה שנתנו את תמיכתם באסיפה מתוך תקווה להבטיח את קיומם הסוציאלי לעת קריסה כלכלית חלילה וחס או להותיר דבר ירושה לילדיהם. "את כולם נשא הרוח" ולא תישמע יותר מחאתם על הסחבת,אחיזת העיניים ומיצגי השווא שהוצגו להם שנה אחר שנה כאילו יש התקדמות בתהליכי השיוך – ואין.

 

תקנוני השיוך הכלליים והמפורטים, טבלאות האיזון שהסעירו והרגיזו צעירים נגד וותיקים, צמודי קרקע נגד מבני קומות, פרצלציות צל שהוצגו ושונו מדי פעם, מפות של החלקות עליהן עומדות הדירות, חלוקות דירות, הצמדות דירות, מכרזי חלוקת דירות, דיונים על רכיבי וותק למול רכיבי חברות,הכללת בני הקיבוץ והכשרת קבלתם לקיבוץ, הגדלת הקו הכחול, הגדרת שטחי מגורים לבנים כל אלה העסיקו ומימנו מאות מומחים ברחבי קיבוצי התנועה והכול "כאילו" אחד גדול ומתמשך.

 

לעת הליכתם של הוותיקים לחסות בצל האורנים בבתי הקברות, צצו השאלות הקשורות לזכויות היורשים. אין בקיבוצים אהבה גדולה ליורשים..למה? האם אתם הקוראים חסינים ממוות?..

 

לא! היום יש הרואים ביורשים נטל ומחר ילדיהם יהיו חלק מהקבוצה הזו ויעמדו שם לקבל את הזכויות...

 

להלן קישור למאמר פרי עטו של חגי מירום שפורסם בידיעות הקיבוץ ובאת mynet:

 

//files7.webydo.com/29/292119/UploadedFiles/645C7F04-C47A-4AD2-EF60-FF86192119F2.pdf